+371 20137700 info@bkfasades.lv
klinkers klasisks apdares materials

Apdares materiāli

Ķieģeļflīzes
Apdares ķieģeļi
Industriālās flīzes
Kāpņu pakāpieni
Grīdas flīzes
Terases flīzes
Terases pamatne
Bruģis
Ventilējamās - piekaramās fasādes
Keramiskas palodzes un soliņi
Siltumizolācija
Montāžas materiāli

Fasādes materiāli

​​Fasādes apdares materiāli - tas ir tas ko mēs redzam vispirms skatoties uz māju. Šie materiāli veido mājas izskatu.Mēs dzīvojam zemē ar skaistāko dabu pasaulē - LATVIJĀ. Gribam, lai arī mūsu veidotā kultūrvide, pilsētu un lauku mājas būtu skaistas un sakoptas. Vēlamies, lai māju fasādes priecētu ar savu materiālu krāsu un faktūras daudzveidību. Tāpēc sakārtosim mūsu dzīves telpu skaistāku, krāsaināku, sakoptāku un ekoloģiskāku! Gribētos, lai mājas apdare un interjers priecētu mūs un apkārtējos gadu desmitiem, lai izmantotie materiāli būtu skaisti, ekoloģiski un ilgmūžīgi.

Ja Jūs plānojat vai jau ceļat jeb remontējat savu māju, darba vietu, pagalmu – tad esat nonākuši pareizajā vietnē. Mēs piedāvājam iepazīties, izvēlēties un iegādāties tādus kvalitatīvus un daudzveidīgus apdares materiālus, kurus nepiedāvā būvmateriālu lielveikali. Mūsu speciālisti konsultēs par fasādes materiālu īpašībām, montāžas paņēmieniem, salīdzinās dažādu materiālu priekšrocības un trūkumus, veiksim izvēlētā daudzuma aprēķinus. Ir iespēja paņemt paraugus, lai pie savas būves dabā pārliecinātos par izvēles pareizību. Kas ir šie materiāli, kuri mums pašiem arī ļoti patīk? 

 

Klinkera fasādes

materiālu iegūst veicot māla speciālu apstrādi. Klinkers ir celtniecības materiāls ar unikālām īpašībām. SIA „BK SYSTEMS” (bkfasades.lv) piedāvājumā ir šādi klinkera apdares materiāli, kurus piegādājam no ražotāju rūpnīcām Eiropā līdz celtniecības objektam. Piemēram Vācijā un Beļģijā apdedzināts māls ēku fasādēs ir ļoti plaši izmantots jau gadsimtiem ilgi. Rūpnīcas, kas ražo klinkera celtniecības apdares materiālus no māla - kā ķieģeļus, ķieģeļflīzes, grīdas flīzes, bruģi ir uzkrājušas milzīgu, ne ar ko neaizvietojamu gadsimtu pieredzi. Māju fasādēm no klinkera materiāliem ir jākalpo bez remonta desmitiem gadu, tāpēc mūsu piedāvājumā šie materiāli ir tikai no ražotājiem ar gadsimtu pieredzi un visaugstākā līmeņa kvalitātes kontroli. Klinkera fasādes materiāli tiek parasti piegādāti termiņā līdz divām nedēļām pēc pasūtījuma veikšanas. Ziemas periodā daudzām rūpnīcām ir cenu atlaides no katalogu cenām, tāpēc varbūt vēlams parūpēties par apdares materiālu iegādi savlaicīgi. Tādi materiāli kā klinkers reizēm pēc apdedzināšanas atklāj, ka krāsa nedaudz atšķiras no etalonkrāsas. Šajā gadījumā konkrētā ražošanas sērija tiek izpārdota par pazeminātu cenu.

apdares materiāli privātmājas celtniecībai
ķieģeļflīžu apdare mājai Priekulē
sarkana ķieģeļflīžu apdare sporta hallei Valgā
dzīvojamā māja Baložos ar fasāžu apdares materiāliem
Autobusu pietura Juglā-3 ar apdares materiāliem
Apdares materiāli bērnudārzam
Dzīvojamā ēka ar ķieģeļflīžu fasādi

Piekaramās - ventilējamās fasādes

Piekaramās fasādes plātnes ir daudz jaunāks fasāžu apdares veids par klasisko klinkera ķieģeļi. Piekaramās (ventilējamās) fasādes tiek izgatavotas no dažādiem materiāliem. Šīs plātnes var būt dažādu formu un materiālu, ar dažādām virsmām. Plātnes tiek montētas ar gaisa spraugu starp nesošo fasādes sienu. Pa gaisu spraugu cirkulē gaisa plūsma, kas uztur fasādes nesošo sienu sausu un vienlaicīgi darbojas ari kā siltumizolācija. Tādi apdares materiāli, kā piekaramās fasādes, ar savu krāsu un virsmas faktūras daudzveidību var apmierināt pat pašu prasīgāko arhitektu un dizaineri. Piedāvājumā dažādi materiāli - vairāku ražotāju piekaramās (ventilējamās) fasādes. Tās ir gan fasāžu Tempsi granito plātnes no betona - skaidu maisījuma ar dažādu krāsu akmens smalces virsmu, gan stingra plastikāta saidinga materiāli no Viny ar dažādu virsmas krāsu un faktūru.

Daudzīvokļu ēka kurā izmantoti apdares materiāli
Privātmāja Aizkrauklē ar Vinystone apdares materiāliem
Privātmāja kurā izmantoti VinyPlus apdares materiāli
Piekaramo fasāžu montāža

Bruģis un grīdas flīzes

Salonā ir arī vācu klinkera (apdedzināts māls) bruģa paraugi, pakāpieni no sala izturīgas keramikas, grīdas flīzes ar mitrumā neslīdošu virsmu. Stroher veidotās sērijas kūrās ir gan iekštelpu flīzes, āra flīzes un kāpņu pakāpieni ar daudzām sīkām papildus detaļām ir laba iespēja radīt vienotu, pabeigta dizaina izskatu. Grīdas flīzes kas tiek izmantotas mitrās vietās ir bīstamas ja tām nav speciali veidota neslīdoša virsma. Tāda virsma ir daudzām piedāvājumā esošajam Stroher flīzēm, bet speciali šī flīžu īpašība ir akcentēta “baseinu“ flīžu piedāvājumā. Daudz specifisku prasību ir ražošanas telpu grīdām. Iespējams ka daudzās vietās šīs prasības var apmierināt industriālās grīdu flīzes. Šīm flīzēm nav tik svarīgs dizains cik mehāniskā un ķīmiska noturība. Interesants apdares materiāls ir terases flīzes, kuras daudzveido dārzu un parku ainavas un ir viegli montējamas, bez betonēšanas darbiem. Vācu firma Stroher dod 25 gadu salizturības garantiju savām ekstrudētajām āra flīzēm. Ekstrudētām - tas nozīmē ka flīzes radītas izmantojot specialu tehnoloģisko procesu kas veido flīžu materiāli kapilāro sistēmu kura nodrošina flīžu salizturību. Tādi klinkera virsmas materiāls ka klinkera bruģis ir vērtība kas nemainās gadsimtos

Būve baložos ar Stroher florentiešu pakāpieniem
Ekstrudētā kermika no Stroher
Klinkera bruģa apdares materiāli

Apdares materiālu paraugi

Apdares materiālu paraugi ir apskatāmi Lubānas ielā 113, Rīgā. Šeit var dabā apskatīt, kā arī iespējams paņemt līdzi uz objektu ķieģeļflīžu paraugus no četrām Vācijas un vienas Beļģijas rūpnīcas, apskatīt apdares ķieģeļu paraugus, rūpnieciskās flīzes, pakāpienus un ka arī citus apdares materiālus. Piedāvāto apdares materiālu klāsts ir ļoti plašs, piemēram klinkera ķieģeļflīžu paraugi vien ir vairāk par 100 veidiem. Liels piedāvājums ir vecinātām klinkera ķieģeļu un ķieģeļu flīzēm, kuras piešķir ēkai senlaicīgu izskatu. Piedāvājumā ir dažādu krāsu šuvju aizdares materiāls, kas vēl vairāk piešķir ēkas sienai savu oriģinālo krāsas risinājumu. Ja gribat veikt arī mājas siltināšanu, paralēli ķieģeļflīžu fasādes izveidei, tad piedāvājumā ir speciālas siltumizolācijas plāksnes ar ielīmēšanas rievām, kuras siltina māju un atvieglo ķieģeļu flīžu montāžu. Viens no veidiem, kā var veikt ķieģeļflīžu fasādes izveidi, ir izmantot tādu apdares materiālu kā ISOKLINKER plāksnes - siltumizolāciju ar jau iestrādātām ķieģeļu flīzēm. Šāds apdares materiāls ļauj paātrināt montāžas darbu ātrumu, kā arī veikt fasādes apdares darbus ziemā. Esam gatavi dalīties uzkrātajā pieredzē par piedāvājumā esošo apdares materiālu montāžu, kā arī palīdzēt nepieciešamo daudzumu noteikšanā. Veiksmīgus pirkumus un celtniecību!

Fasāžu apdares materiālu paraugu telpa
Piekaramo (ventilējamo) fasāžu paraugu telpa.

ABC-Klinkergruppe - vācu klinkera keramikas ražotājs, kurš pazīstams ar saviem ražojumiem jau 120 gadus. Piedāvājumā apdares ķieģeļi, ķieģeļflīzes un bruģis. Šodien ABC - Klinkergruppe ietilpst deviņas Vācijā esošas rūpnīcas. Ražotnēs izmanto Vācijas Ziemeļrietumos iegūtos mālus, kuriem nav analogu citās pasaules vietās. Māls ir ļoti tīrs, plastisks, bez sāļu un krīta piemaisījumiem, kas ļauj izgatavot augstas kvalitātes klinkera izstrādājumus.


Ceresit ir Henkel būvniecības produktu preču zīmols, kurš jau 20 gadus Baltijā piedāvā kvalitatīvu celtniecības ķīmiju. Taču paši Ceresit izstrādājumi pasaulē ir pazīstami jau vairāk nekā simts gadus. Nozares, ar kurām mēs esam kļuvuši pazīstami, pirmām kārtām ir flīžu līmes un šuvošanas materiāli, fasāžu javas un apmetumi, kā arī plašs produktu klāsts grīdām un hidroizolācijai. Gadiem ilgais produktu attīstīšanas darbs, augstākās kvalitātes prasības un pastāvīgā ražošanas kontrole mūsu klientiem ir garantējusi drošības sajūtu, ka Ceresit ir zīmols, kura izstrādājumiem var uzticēties.


Feldhaus Klinker Vertriebs GmbH rūpnīca atrodas Vācijas Bad Laer rajonā, kas ir bagāts ar mālu ieguves vietām Vācijas rūpnīcā Feldhaus Klinker Vertriebs GmbH tiek ražoti apdares ķieģeļi, fasādes ķieģeļflīzes un klinkera bruģis. Pati rūpnīca ir ar senu vēsturi, kas uzkrāta 150 gadu pieredzē darbā ar šo unikālo materiālu. Ražotnē ir ļoti augsta automatizācijas pakāpe, kas ļauj, salīdzinoši ar citām augstas klases klinkera apdares materiālu rūpnīcām, piedāvāt klasisku, visaugstākās kvalitātes vācu klinkera izstrādājumus par ļoti konkurētspējīgām cenām.


Kompānija Florens ir ģimenes uzņēmums, dibināts 1986.gadā, Beļģijā, pilsētā Brehta. Floren pirms 50 gadiem uzsāka savu ražošanas modernizēšanu.  Patstāvīga  ražošanas modernizācija padarīja kompāniju konkerentspējīgu Eiropā un pacēla kompānija līdz mūsdienu Eiropas prasību līmenim. Uzņēmums  pastāvīgi investē vides  ekoloģija uzlabošanā , uzlabojot krāšņu  kvalitāti, kas ietekmē  produktu kvalitāti.


Ražotājs no Itālijas. Piedāvājumā ekskluzīvi porcelāna keramikas vai dabiskā marmora, granīta, travertīna un citu minerālu paneļi, kuri izmantojami kā piekaramās, jeb ventilējamās fasādes. Ļoti skaists un izteiksmīgs, ekskluzīvs un prestīžs materiāls. Ļauj radīt modernus, vērtīgus būvobjektus.


Vācu firma Isoklinker GmbH produkcija ir fasādes apdares paneļi ar siltumizolācijas slāni, izmantojot Feldhaus Klinker ķieģeļflīzes. Šie fasādes materiāli ir kompozīta sistēma – siltumizolācijas plākšņu poliuretāna savienojums ar iestrādātu 6mm kvarca smilšu kārtu un iepresētām klinkera ķieģeļflīzēm ārpusē. Speciāli fasādes materiāli paredzēti gan ēkas stūriem, gan arī logu, durvju ailu, kolonnu, palodžu un tamlīdzīgu vietu apdarei.


Mūsu birojā ir ap 80 dažādu krāsu ķieģelflīžu kolekcija no Beļģijas rūpnīcas Nelissen. Nelissen ražo ķieģeļus un no šiem ķieģeļiem vajadzības gadījumā izzāģē ķieģeļflīzes un ķieģeļflīžu stūrīšus. Nelissen ķieģeļi un ķieģeļflīzes atrodas sadaļās - vecinātie ķieģeļi un vecinātās ķieģeļflīzes. Ķieģeļi tiek izgatavoti mūsdienīgā, automatizētā rūpnīcā, bet izskatās tie tāpat kā pirms simts gadiem ražotie. Ķieģeļu krāsa, virsma un struktūra ir fantastiski līdzīga simtgadīgu ēku ķieģeļu sienām.


OLFRY ir uzņēmums kas atrodas  Vācijas pilsētā Вехта. OLFRY un no 1907 gadus nodarbojas ar klinkera ķieģeļu ražošana. OLFRY  ir ģimenes uzņēmums ar savām  tradīcijām, pieredzi un ģimenes vērtībām, kurš darbojas  vairāk kā 100 gadus. Māla ieguves ražotne kopā arī karjeriem   kopa ir apmēram 15 hektāri  un nedēļā tiek saražoti     945 000000 ķieģeļi . Ķieģeļi   ražošanas procesā tiek piesūcināti ar speciālu sastāvu   tādējādi novēršot  no ķieģeļu virsmas sāļu veidošanos . OLFRY piedāvājumā ir  vairāk kā 100 dažādu veidu ķieģeļi, flīžu  un bruģakmeņu,  ar plašu krāsu gammu.


Itāļu kompānija kura ražo dažāda biezuma un krāsas modulārus šūnu polikarbonāta paneļus, kuri izmantojami ēku fasādēs kā arī interjeros.


Dažādi ķieģeļi. Dažādas krāsas. It kā izvēlējāties iecerei vispiemērotākos, bet tomēr liekas, ka kaut kas pietrūkst fasādes dizaina īstenošanā. Iespējams, ka klasiskie šuvju aizdares materiāli, pelēkajā cementa krāsā, Jūs neuzrunā. Tādā gadījumā palīgā nāk vācu firma STEBAH GmbH, kuras piedāvājumā ir 32 dažādu krāsu šuvju aizdares materiāli.


Vācijas rūpnīcai Ströher ir ļoti plašs fasādes ķieģeļflīžu, grīdas flīžu, terašu flīžu un pakāpienu sortiments. Veidojot dizainu Jūs varat izvēlēties vienas sērijas flīzes gan grīdām iekštelpās, gan ārpusē. Firmas Stroher lepnums ir ekstrudētās salizturīgās keramiskās flīzes, ar neslīdošu virsmu. Kā industriālo grīdas flīžu materiāli, kolekcijas piedāvājumā ir grīdas flīzes ar neslīdošu virsmu, izmantojamas baseinos, ražošanas telpās ar lielu slodzi un skābu vai sārmainu vidi.


Ražo piekaramās (ventilējamās) fasādes plāksnes no cementa un koka šķiedru maisījuma. Virsma pārklāta ar dabīgā granīta akmens smalci. Materiāli ir ar 12 pamatkrāsām fasādes izvēlei vai arī krāsu kombinācijai, miksējot tās dažādās fasādes vietās. Izmanto plātnes gan mājas fasādes apdarei, gan cokolam.


Ventilējamās (piekaramās) fasādes paneļi ir no ļoti izturīgiem un ilgmūžīgiem sintētiskiem kompozītmateriāliem. Montāža iespējama jebkurā gadalaikā. Fasādes paneļa virskārtā ir iekausēta dabīgā granīta akmens smalce, kura būves sienai piešķir mehānisko izturību un prestīžu izskatu. 14 pamatkrāsas ļauj izvēlēties sev patīkamākās fasādes. Vinylit GmbH piedāvā vairākus fasāžu variantus kā VinyTherm, VinyStone,  VinyPlus.


 

“Fasādes apdarē mūsdienās tiek izmantoti  dažādi materiāli- gan plastikātu paneļi, gan plāksnes no cementa un koka skaidu maisījuma. Tiek izmantoti arī metāla, stikla paneļi. Tomēr man pašam liekas ka nekas nav labāks, skaistāks par klasiku – māla ķieģeli. Šis materiāls savā daudzveidībā, savā dabiskumā apbur. Viņā apvienojas gan mūsdienu tehnoloģijas iespējas krāsu, faktūru daudzveidībā - gan netverama spēja radīt mājas sajūtu, drošību, kaut kas nesteidzīgs un stabils. Var pat fiziski sajust- šis klinkera māla ķieģelis ir dabisks.Viņš ir saskanīgs ar mums. Sajūtas ko manī rada māla ķieģeļa siena - vienalga vai tā ir no apdares ķieģeļiem vai ķieģeļflīžēm – nedod neviens cits apdares materiāls. Tā ir kā vēsturiska atmiņa - atkal esmu mājās.”

SIA “BK Systems”
Valdes priekšsēdētājs
Imants Kopmanis


Scroll