+371 20137700 info@bkfasades.lv

Grīdas flīzes

Keramiskās flīzes
Mozaīkas

Klinkera grīdas flīzes telpām un pielietojumam ārpusē

Pasaulē viens no populārākiem grīdas segumiem, ar daudzu gadsimtu vēsturi. Piedāvājums šodien Latvijas tirgū ir liels - ar ko atšķirīgs mūsu piedāvājums. Iespējams tas ir kompleksais piedāvājums - iespēja saskaņot krāsas un faktūru gan iekštelpas flīzēm, gan āŗa flīzēm, gan kāpņu pakāpieniem, gan daudziem sīkiem apdares elementiem kas piedod telpai pabeigta dizaina iespaidu. Keramiskās grīdas flīzes, kuras ražotas Vācijā Stroher GmbH rūpnīcā ir īpašas visādā ziņā. Vienā sērijā ir gan grīdas flīzes iekštelpām, gan grīdas flīzes, kuras ir salizturīgas un paredzētas izmantošanai āra apstākļos, kā arī kā kāpņu pakāpieni iekštelpām un ārpusei. Katrā sērijā ir pieejamas dažādas krāsas. Sērijas ļauj radīt vienotu ansambli veidojot dizainu un panākt, ka krāsas ir saskaņotas gan mājas iekšienē, gan ārā. Stroher GmbH kolekcija ļauj izmantot katrā vietā piemērotus grīdas klinkera izstrādājumus un veidot vienotu ansambli. Krāsu, virsmu struktūras veidu un izmēru piedāvājums ir ļoti plašs. Tas apmierina visas izsmalcinātākās pircēju prasības. Arī grīdas virsmas pretslīdes īpašības Stroher GmbH ražotajām flīzēm ir pilnīgi drošas un atbilstošas pielietojumam ne tikai iekštelpās, bet arī ārpusē. Uzsnidzis sniegs vai ūdens klātbūtne nepadarīs grīdas flīžu virsmu slidenu. Grīdas flīzes tiek ražotas dažādiem mērķiem. Izplatītākais pielietojums ir dzīvojamās telpas, koridori, halles. Ir arī pieejamas īpašas flīzes industriālajām telpām, peldbaseiniem, terasēm, kāpnēm. Pretslīdes rādītāji Stroher GmbH grīdas flīzēm ir no R9 līdz R13. Dažādi varianti ir īpašam grīdas flīžu pielietojumam sabiedriskajās celtnēs vai veikalos, kur izmanto keramiku ar ļoti izturīgu virsmu, kura nenodilst, neskrāpējas, neslīd un reizē neiekrāsojas pat ķīmiski aktīvu vielu vai netīrumu iedarbībā. Šādas grīdas flīzes ir izgatavotas ar Hardglaze 2.0 vai 3.0 tehnoloģiju.

Ekstrudētā keramika

Tās ir flīzes kuras ir ražotas ar tehnoloģiju, kas padara šo grīdas keramiski īpašu. Ekstrudēta keramika, ir materiāls kurš „elpo”, jo tajā ir kapilāri, jeb poras, kuri izvada tvaiku. Vācieši to sauc par membrānas efektu. Reizē izgatavošanas tehnoloģija nodrošina grīdas keramikas masas mehānisko izturību, jo kapilāru sieniņas pēc apdedzināšanas ir ārkārtīgi izturīgas. Šīs keramikas flīzes atbilst standartam DIN EN ISO 10545-12. Ekstrudētā grīdas keramika ir droša pret sasalšanas un atkušanas cikliem un ražotājs garantē tās kvalitāti 25 gadus. Tas nozīmē, ka to var droši pielietot iekštelpās un arī ārpusē, vietās, kur tā pakļautas visu klimatisko apstākļu iedarbībai. Šo grīdas flīžu ražošanas tehnoloģija ir sarežģītāka, tāpēc arī to izmaksas ir augstākas. Keramika nevar būt ekstrudēta, ja izstrādājums tiek iegūts izmantojot presēšanu. Tāpēc diemžēl nav tehnoloģijas, lai izgatavotu pakāpienu sānu malas ar ekstrudētās keramikas tehnoloģiju. Ar ekstrudācijas tehnoloģiju tiek kāpņu pakāpienu vidus posmi, kur nav sānu malas. Ekstrudētās keramikas tehnoloģijā materiāls tiek izspiests no ražošanas iekārtas lentas veidā, pēc tam sagriezts vajadzīgā izmērā, žāvēts un apdedzināts.

Neslīdošas grīdas flīzes

Nepieciešamas daudzās vietās lai nerastos iespēja cilvēkiem gūt traumas paslīdot uz slidenas grīdas. Ļoti tas aktuāli vietās kur grīda ir patstāvīgi slapja - piemēram baseinos, pirtīs. Šīm vietām ir radītas baseinu flīžu sērijas. Baseina flīzes ir 10mm biezumā. Secuton sērijas keramiku baseiniem ražo pašlaik 9 dažādās krāsās. Šīs flīzes ir izmantojamas arī sabiedriskajos un ražošanas objektos, kur ir paaugstinātas pretslīdes drošības prasības. Keramikas baseinu flīzes bieži pielieto pārtikas ražošanas uzņēmumos telpu grīdu kā arī sienu flīzēšanai. Pašas baseina flīzes ir ar īpaši izturīgu virspuses glazūru, kura iegūta ar speciālu „hard glaze 2.0” tehnoloģiju. Pat izmantojot baseina flīzes ar augstākās neslīdamības profilu objektos ar augstu pārvietošanās intensitāti, flīzes ar šādas glazūras pārklājumu ir praktiski nedilstošas un reizē viegli tīrāmas. Arī publiskajos baseinos vai privātajos atpūtas kompleksos baseina keramika lieliski pilda savu uzdevumu, neskatoties uz to vai tā ir ar slapju virsmu, vai sausu.​

Industriālās keramikas flīzes

Raksturojas ar lieliskām pretslīdes īpašībām, vieglu higiēnas nodrošināšanu, salizturību un augstu mehānisko slodžu noturību. Pieejami pieci iespējamie flīžu virsmas reljefi, kas novērš slīdēšanu un atbilst visām normatīvo aktu prasībām šajā jomā. Pati keramika ir 10-18mm biezumā ar piecpadsmit dažādiem krāsu toņiem, kas padara Secuton un Stalotec kolekcijas par īstu drošības faktoru industriālajās un sabiedriskajās ēkās reizē ar lielisku vizuālo izskatu. Secuton un Stalotec keramikas virsma ir apstrādāta ar īpašu cietās glazūras tehnoloģiju. Šī, ārkārtīgi izturīgā glazūra, ir bāzēta uz augsti bagātinātu minerālu oksīdu materiāliem, kuri padara flīzes daudz izturīgākas par citām neslīdošajām virsmām. Pat vietās ar intensīvu cilvēku un mehānismu kustību, flīžu grīdu ir praktiski neiespējami noberzt. Reizē šī keramika ir ķīmiski inerta un to viegli nomazgāt. Industriālās flīzes pretslīdes īpašības raksturo koeficients R. Pat vienkāršākajām flīzēm ar līdzenu virsmu, koeficients R ir 10/A. Savukārt industriālajām ar graudainu virsmu koeficients raksturojas ar R11/B, bet flīzes ar pacēlumu faktūru, „zvaigznītēm”, piemēram raksturojas ar R12-V4/B. Industriālās flīzes ar virsmas faktūru „podziņas” jau uzrāda R13-V10/B. Bet Stalotec flīzēm ar rūtotu rievojumu R ir 12-V8/C Grīdas montāžai ir paredzēti arī papildelementi kā dažādas grīdlīstes, stūrīši, notekas, pakāpieni ar un bez rievām.

Keramiskās flīzes

Uzlīmē uz atbilstošas tīras, sausas, stingras, gruntētas un cietas virsmas. Pamatā šī keramiska ir domāta grīdām, taču to tāpat var līmēt arī uz sienām gan iekšpusē, gan ārpusē. Atkarībā no izmantojamās vietas, pielieto speciālas elastīgās līmes, kuras paredzētas keramikai. Flīžu izmēru un krāsu daudzveidība pieļauj saimnieku fantāziju dažādu grīdas zīmējumu un flīžu izvietojumu izveidē.

Mozaīka

No senseniem laikiem izmantota lai izdaiļotu telpas un laukumus. Mozaīkas un apmales lietotas pilīs un mošejās. Mūsdienās flīžu mozaīkas bieži lieto viesnīcu un citu sabiedrisko ēku vestibilos. Mozaīkas un apmales šodien izmanto arī privāto māju telpās. Piemēram viesistabās, kāpņu telpās, kamīnzālēs, vannas istabās un citur. Saimnieka un saimnieces izvēlētā flīžu mozaīka ir ne tikai estētisks dekors kādā telpā vai uz sienas. Mozaīka, sava neparastuma dēļ, bieži ir arī enerģētiska vērtība, kura noņem spriedzi un stresu. Būtībā flīžu mozaīka sastāv no nelielām ģeometriskām figūrām, kā kvadrāts, trīsstūris, astoņstūris, zvaigzne, krusts, aplis utt., no kurām tad arī izveido ornamentu. Firmas Stroher GmbH ekstrudētās dekoratīvās grīdas flīzes, no kurām izgriež mozaīku un apmalīšu elementus, ir sala izturīgas, neslīdošas. Flīžu mozaīkas un apmales tāpēc var pielietot arī āra laukumiem, terasēm. Lai nodrošinātu saskanīgu krāsu kombināciju, grīdas flīzes, kāpņu pakāpieni un pašas mozaīkas izveidotas no vienām un tām pašām krasu gammām.

Rūpnīcā Stroher bez parastajam flīžu apdrukas iekārtām ir specials flīžu apdrukas printeris. Šis printeris ļauj ātri izdrukāt uz neliela skaita flīzēm jebkuru zīmējumu. Parasti rūpnīcas mākslinieki izdrukā ar šo iekārtu savas jaunās idejas, savus meklējumus jaunu krāsu un zīmējumu priekšs nākotnes flīžu sērijām, bet iespējams arī izgatavot unikālas flīzes ar klienta radītu flīžu dizainu.

 

 

Scroll